This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
online programming help harvard business school essay examples life of pi essay prompts college should be free persuasive essay places to write online topics for argument research paper
Ta strona jest hostowana za darmo przez cba.pl. Jesteś jej właścicielem? Możesz usunąć tą wiadomość i otrzymać wiele dodatkowych możliwości, ulepszając hosting do PRO lub VIP za jedyne 5.83 zł!
Chcesz wesprzeć tę stronę? Kliknij tutaj i przekaż środki! Twoje pieniądze będą użyte do kupna dowolnych naszych usług, włączając w to usunięcie tej reklamy.

Okulary do pracy biurowej

okulary do komputera

Nowoczesna technologia rządzi światem ale także ułatwia nam życie zarówno w domu, jak i w pracy. Spędzamy bardzo dużo czasu korzystając z różnego rodzaju urządzeń, które mają wpływ na jakość naszego widzenia i na zdrowie naszych oczu. Stąd też bardzo ważna jest sama profilaktyka i wybór okularów dostosowanych do wykonywanej pracy.  

Skąd wiesz, czy potrzebujesz okularów?

Istnieją sygnały, które pozornie są błahe, ale mogą świadczyć o problemach z oczami spowodowane pracą przed komputerem. Najczęstsze dolegliwości to chroniczne zmęczenie oczu, ból głowy, ból szyi lub pleców lub wrażliwość na światło. Oczy mogą być suche lub zaczerwienione, może również wystąpić pieczenie.

Praca przed komputerem a oczy

Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, że podczas pracy przed komputerem nasze oczy narażone są na odblaski monitora i promieniowanie elektromagnetyczne. Do problemu ze wzrokiem przyczyniają się także nasze złe nawyki, bowiem pracując przez wiele godzin przed monitorem wpatrujemy się intensywnie w ekran zapominając o mruganiu, czyli naturalnemu nawilżaniu oka. Przez co jestesmy narażeni na dolegliwość tak zwanego „suchego oka”. By zadbać o profilaktykę dobrego wzroku dobrze jest dodatkowo nawilżać oczy specjalnymi kroplami, dostępnymi w każdej aptece.

okulary progresywne cena

Jakie rodzaje okularów są dostępne?

Zanim podejmiemy decyzję o wyborze okularów do pracy biurowej, w pierwszej kolejności skonsultujmy to z okulistą. W pierwszej kolejności specjalista przeprowadzi z nami wywiad dotyczący naszego trybu życia, tego jak i ile pracujemy przy komputerze. Dopiero wtedy doradzi nam jakie okulary będą najlepszym dla nas rozwiązaniem.

Najczęściej polecanymi przez optyków są okulary progresywne, nazywane często okularami do komputera. Trzeba jednak zaznaczyć, że okulary progresywne nie są dla wszystkich, zwykle zalecane są dla osób po 40 roku życia oraz tych którzy już noszą na stałe okulary. Osobom młodszym pracującym przed komputerem zalecane są okulary z powłoką antyrefleksyjną. Dodatkową zaletą okularów z antyrefleksem jest to, że sprawdzają się również podczas oglądania telewizji i podczas nocnej jazdy samochodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *