This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
sample of a narrative essay classical argument paper topics list of topics to write about photo essay topics
Ta strona jest hostowana za darmo przez cba.pl. Jesteś jej właścicielem? Możesz usunąć tą wiadomość i otrzymać wiele dodatkowych możliwości, ulepszając hosting do PRO lub VIP za jedyne 5.83 zł!
Chcesz wesprzeć tę stronę? Kliknij tutaj i przekaż środki! Twoje pieniądze będą użyte do kupna dowolnych naszych usług, włączając w to usunięcie tej reklamy.

Szatki do chrztu – szeroki wybór na rynku

chrzest

Pomimo tego, że stale podnoszone są głosy, że Polacy stają się mniej religijni i coraz częściej odchodzą od kościoła, wciąż jednak udzielane są licznie podstawowe sakramenty, a niemal każde nowo narodzone dziecko jest oddawane do chrztu. Czasem wynika to z oczekiwań rodziny czy tradycji, jednak wciąż nie brakuje rodzin, dla których wiara jest ważną sprawą i chcą w jej duchu wychowywać swoje pociechy. Jednym z niezbędnych elementów na mszy chrzcielnej są szatki do chrztu, które mają symboliczne znaczenie w całej ceremonii. Na rynku jest dostępny ich szeroki wybór i czasem trudno jest się w tym odnaleźć planującym chrzciny młodym rodzicom.

chrzest

Symboliczny element – nośnik tradycji

Symbolika szatki do chrztu odnosi się do słów pochodzących z Nowego Testamentu o „przyobleczeniu się w Chrystusa”. Chrzest jest momentem włączenia człowieka do społeczności chrześcijan i na znak tego w czasie udzielania sakramentu, na dziecko nakłada się białą szatkę. Biel symbolizuje również czystość, nowość – ponieważ w momencie chrztu, chrzczony staje się zupełnie nowym człowiekiem, oczyszczonym z wszelkich grzechów. W niektórych rodzinach szatki do chrztu nabierają jeszcze większego znaczenia, ponieważ przechowuje się je starannie i służą one na chrztach kolejnych pokoleń. To piękna rodzinna tradycja jednak spotykana coraz rzadziej. Częściej kiedy przychodzi na świat dziecko i planowany jest jego chrzest, młodzi rodzice po prostu na chwilę przed sakramentem kompletują dla niego całą wyprawkę.

Dostępne na rynku szatki do chrztu

szatki do chrztuKiedyś do szatek do chrztu nie przywiązywało się większej uwagi. Obecnie jednak w sklepach mamy do nich naprawdę ogromny dostęp. Wcześniej sprzedawały je głównie sklepy z dewocjonaliami, jednak dziś nie jest to już takie oczywiste. Oprócz zwykłych, najprostszych szatek, możemy wybierać spośród przeróżnych personalizowanych: m.in. z wyszytym imieniem dziecka i datą jego chrztu bądź też z nadrukami, na których może znajdować się nawet zdjęcie malucha. Ważne jednak powinno być dla nas to, by jakość wykonania była należyta – ozdoby są kwestią drugorzędną. Poza tym też nie skupiajmy się przesadnie na materialnych przygotowaniach do chrztu – szatki do chrztu, świeca, przyjęcie dla rodziny nie są tak ważne jak duchowy wymiar tej ceremonii. Warto o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *