This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
interesting college essays good descriptive essay examples social media essay ideas knowledge essay title writing an english essay 500 word essay how many pages
Ta strona jest hostowana za darmo przez cba.pl. Jesteś jej właścicielem? Możesz usunąć tą wiadomość i otrzymać wiele dodatkowych możliwości, ulepszając hosting do PRO lub VIP za jedyne 5.83 zł!
Chcesz wesprzeć tę stronę? Kliknij tutaj i przekaż środki! Twoje pieniądze będą użyte do kupna dowolnych naszych usług, włączając w to usunięcie tej reklamy.

Skórzany portfel i stylowy zegarek, czyli znaki rozpoznawcze dżentelmenów

Humphrey Bogart

Pomimo zmieniających się trendów i nowej technologii pewne typy zachowań i znaki rozpoznawcze dla prawdziwych dżentelmenów pozostają takie same. W poniższym artykule zastanowimy się, jakie elementy i przedmioty łączą współczesnego dżentelmena z tym z lat pięćdziesiątych.

Pewnie każdy czytający ten tekst oglądał kiedyś stare czarno-białe filmy z takimi tuzami kina światowego jak Humprey Bogart, James Dean czy Marilyn Monroe. Filmy z tamtych lat odznaczają się wyjątkowym klimatem. Postacie z nich są pełne klasy i wdzięku. Prawie wszyscy mężczyźni grający w nich są elegancko ubrani, odznaczają się dobrymi manierami i wyglądają na prawdziwych dżentelmenów. W pewnym sensie takie wyobrażenie dżentelmenów posiada obecnie część z nas, co zawdzięczamy kulturze. Co więc łączy współczesnych dżentelmenów z tymi z ubiegłego wieku?

Postanowiliśmy opisać dwia elementy wspólen  dla dżentelmenów z każdej epoki i które mimo rozwoju technologii nadal wybierane są najczęściej w swoich klasycznych formach.

Skórzany portfel

Przechowuje się w nim najcenniejsze rzeczy, a w dodatku bardzo często jest wyciągany w istotnych dla nas sytuacjach – np. przy robieniu interesów lub wręczanieu wizytówki. Elegancki skórzany portfel świadczy o szacunku do pieniądza. Każdy dżentelmen wie, że portfel jest niezwykle ważny i również może mówić o statusie społecznym właściciela. Dlatego najchętniej wybierane są przez dżentelmenów portfele o klasycznym kroju i dobrej jakości skóry. Wysokiej jakości skórzany portfel, o którego się dobrze zadba może służyć latami. Jeśli bedziesz szukał takiego portfela dla siebie to polecamy sklep Skorzany.com.

Skórzany portfel i zegarek

Stylowy zegarek

Jak wiadomo w czasach cyfryzacji prawie każdy posiada miernik czasu w telefonie czy tablecie, z którym większość się nie rozstaje. Nie zmienia, to faktu, że zegarki nadal są popularne. Zarówno ze względów praktycznych – można szybko sprawdzić, która jest godzina i nie trzeba przy tym wyciągać nic z kieszeni – jak i estetycznych. Oczywiście prawdziwy dżentelmen nie będzie ubierał sportowego zegarka do eleganckiego ubioru, dlatego wybór zegarka ma duże znaczenie. Ponadto wśród ludzi biznesu popularne jest kupowanie niezwykle drogich zegarków dla podkreślenia swojej majętności, a także jako pewna forma inwestycji, ponieważ potrafią kosztować wielkie pieniądze. Tak czy inaczej dżentelmen wybierze klasyczny zegarek z cyferblatem ze skórzanym lub bransoletą ze stopów szlachetniejszy metali. Zegarek może mieć także wydźwięk metaforyczny. Ktoś kto posiada zegarek, to prawdopodobniej osoba, która pilnuje czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *